Aytaç Şaşmaz is looking for an opportunity for the new series, and his fans are waiting with excitement!

Famous actor Aytaç Şaşmaz is one of the young names we have been seeing on the sets since 2017. The actor, who became popular with the character of Feyzullah he played in the TV series Söz (Oath), also received support from a large fan base with the character of Emre in the Hekimoğlu series.

Another series written in golden letters on Aytaç Şaşmaz’s career was the Baht Oyunu series, in which he played the character of Bora and appeared in a romantic comedy for the first time. The actor, who first became a good partner and then fell in love with Cemre Baysel, finally appeared in front of the audience in 9 episodes in the fall with the series called Darmaduman.

In addition to Aytaç Şaşmaz in the lead roles in the Darmaduman series; Although Mert Yazıcıoğlu, Hafsanur Sancaktutan and Aslıhan Malbora were present, it was surprising that the audience remained indifferent to the project.

Aytaç Şaşmaz, who appeared on the stage with Hande Doğandemir and Levent Can after the misfortune of the Darmaduman TV series, was also applauded for his successful performance on the stage.]

Explaining that they will continue to play until the end of the season and that they will appear in front of the audience again in the next season, Aytaç Şaşmaz also evaluates the offers received in this process.

The actor, whom many fans want to return to the series sets, said:

“Negotiations and script readings continue. If there is a job that I desire, to my heart’s content, I will return. I absolutely missed the sets, and I missed the study.”

Fans of the actor have also been posting on social media expressing their desire to return to TV series for a while.

The actor said, “In front of the camera, it is a completely different world. I miss him too. I hope it will be the best, the most beautiful,” he said.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *