Anger is increasing against the 2 characters that the audience has targeted in the Yalı Çapkını series!

After Pelin, her mother Zerrin does not fall from the agenda of social media as unwanted characters in the story of the Yalı Çapkını (Golden Boy) series. Buçe Buse Kahraman, who plays the character of Pelin, has been receiving intense reactions for a long time. However, the screenwriters do not want to remove this character from the story, as it raises the element of conflict and the reaction of the audience.

Now, we see that the screenwriters started to load the character of Zerrin as if the tension in the series increased. The character portrayed very successfully by Toprak Sağlam, reflects some mother characters whose existence is known in today’s world, which also strengthens the fiction of the screenwriter.

There are mothers who aim to interfere in their children’s lives, and everyone in the society knows well what their children can do at the expense of ending their marriage. Such a mother character is not appropriate in the society anyway, and the audience reaction towards Zerrin is increasing in the story of the series.

The character of Zerrin, who leads her daughter Pelin to Ferit, whom she knows to be married, is one of the important trump cards in the hand of the screenwriter. Pelin and Zerrin jump the tension point of the story and this means playing with the nerves of the audience. Of course, it is not easy to keep a 2-hour series alive every week and to try to get first place by getting very good ratings.

The Yalı Çapkını series fans criticize the characters of Zerrin and Pelin with very harsh words. There are also those who think that these characters do not have an important contribution to the conflict element in the story. Those who think that some of Zerrin’s words are extremely illogical and inconsistent are also sharing.

Others watch these two with the feeling that they are similar people in real life and accumulate experiences.

However, you can see many posts reacting to the scenes of Zerrin and Pelin, thinking that the screenwriter is dealing with childish things, arguing that this point of view of the script is wrong, and expressing that both characters should be sent from the series.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *