Anger is increasing against the 2 characters that the audience has targeted in the Yalı Çapkını series!

After Pelin, her mother Zerrin does not fall from the agenda of social media as unwanted characters in the story of the Yalı Çapkını (Golden Boy) series. Buçe Buse Kahraman, who plays the character of Pelin, has been receiving intense reactions for a long time. However, the screenwriters do not want to remove this character from the story, as it raises the element of conflict and the reaction of the audience.

Now, we see that the screenwriters started to load the character of Zerrin as if the tension in the series increased. The character portrayed very successfully by Toprak Sağlam, reflects some mother characters whose existence is known in today’s world, which also strengthens the fiction of the screenwriter.

There are mothers who aim to interfere in their children’s lives, and everyone in the society knows well what their children can do at the expense of ending their marriage. Such a mother character is not appropriate in the society anyway, and the audience reaction towards Zerrin is increasing in the story of the series.

The character of Zerrin, who leads her daughter Pelin to Ferit, whom she knows to be married, is one of the important trump cards in the hand of the screenwriter. Pelin and Zerrin jump the tension point of the story and this means playing with the nerves of the audience. Of course, it is not easy to keep a 2-hour series alive every week and to try to get first place by getting very good ratings.

The Yalı Çapkını series fans criticize the characters of Zerrin and Pelin with very harsh words. There are also those who think that these characters do not have an important contribution to the conflict element in the story. Those who think that some of Zerrin’s words are extremely illogical and inconsistent are also sharing.

Others watch these two with the feeling that they are similar people in real life and accumulate experiences.

However, you can see many posts reacting to the scenes of Zerrin and Pelin, thinking that the screenwriter is dealing with childish things, arguing that this point of view of the script is wrong, and expressing that both characters should be sent from the series.

Related Posts

‘Gjithmonë me ty’ Engji publikon fotografitë me të bukura me të fejuarin

Engjellushe Salihu i ka dhënë fund beqarisë. Në media po flitet se ajo po fejohet me Mërgim Riza i cili jeton dhe punon në Zvicër. Ceremonia ishte…

E dashura e Mirdonit “çmend” rrjetin me vallëzimin e saj

E dashura e Mirdonit, Elmedina së fundmi është bërë shumë virale në “Tik Tok”. Elmedina me video të ndryshme iu ka marrë zemrën ndjekësve të saj. Në…

Plas “bomba” në BBVA? Romeo dhe Erjola kanë lidhje jashtë?

Erjola gjatë prajmit ka shkuar në banjo shumë e shqetësuar. Sipas Ledjonit, Graciano ka thënë se “do ta plasë bombën” në lidhje me Erjolën dhe Romeon, duke…

Vetksidentohet me makinën e saj luksoze, Vesa e Big Brother

Vesa Vllasaliu eshte nje nga ish banoret me te komentuara te Big Brother Vip Kosova. Ish banorja e BBVK, Vesa është aksidentuar me makinën e saj të…

Këngëtarja e njohur futet sonte në shtëpinë e BBVA

Këngëtarja e njohur, Besa Kokëdhima, do të surprizojë sonte banorët e shtëpisë më të famshme në Shqipëri, “Big Brother VIP”. Lajmi i bukur është bërë i ditur…

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *