Magazine Showbizz

Aktorja shqiptare habit, thotë se synon Hollywood-in: Do të shkoj shumë shpejt

Share on the social medias

Delinda Disha është një prej aktoreve më të pëlqyera shqiptare. Në një intervistë virtuale, të zhvilluar së fundmi me ndjekësit, aktorja e humorit është shprehur se nuk do të heqë dorë kurrë nga aktrimi. Madje, synimet e saj shkojnë shumë larg, dhe në Hollywood.

“Çfarë do bëje nëse do lije aktrimin?”, e pyeti ndjekësi ndërsa aktorja i përgjigjet: “Nuk do ta lë kurrë”. Ndërsa pyetjes nëse Hollywood-i është në planet e saj, aktorja tha: “Po do doja shumë por do shkoj shumë shpejt punë, besim, durim”, duke mos treguar detaje.

Kujtojmë që në një intervistë të dhënë më parë, Delinda foli për ëndrrën hollivudiane. “I thoja mamit kur isha e vogël nuk më ke bërë për Shqipëri por për Hollywood. Por sigurisht aktore Hollyeood është ëndërr,”, tha pak kohë më parë aktorja e humorit./abcnews

FOTO:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *