After Özge Yağız and Sıla Türkoğlu, Gökberk Demirci stepped into a very smart job for his career!

Özge Yağız, who was highly admired for her TV series “The Yemin” (Oath) broadcast on Kanal 7, said goodbye to the project at the end of the second season and carved a brand new career for herself. We can say that Özge Yağız, who took part in serials broadcast on mainstream television channels after a daily series, had a good career process.

As another example, it is possible to show Sıla Türkoğlu, who shines with the series Emanet (Legacy). The actress, who made a very successful debut in a one-day series and left this story in the summer of last year, has drawn a new path for herself. The actress plays the leading role as Doğa character in Kızılcık Şerbeti (Cranberry Sherbet), one of the most influential TV series of the season.

Gökberk Demirci, who made a big breakthrough with the TV series “The Yemin”, which was also broadcast on Kanal 7, also shone in a daily series like his colleague, and now he has signed with one of the most influential productions of the season. Gökberk Demirci, the former partner of Özge Yağız in the Yemin series, agreed with the Üç Kız Kardeş (Three Sisters) series broadcast on the Kanal D screen.

The fact that the actor shared his photo with his co-stars in his new series on his Instagram account also excited his fans. Gökberk Demirci, who made a successful debut in the series Yemin with Özge Yağız, showed loyalty by staying in this project despite the separation of his partner.

After Özge Yağız and Sıla Türkoğlu, Gökberk Demirci stepped into a very smart job for his career!

Now, Gökberk Demirci’s participation in the story of the Üç Kız Kardeş series, which is now on its way with its second season on Kanal D, has been a development that made the fans happy.

This decision seems to be a smart strategy for Gökberk Demirci, who will showcase his talents in a highly acclaimed and popular TV series.

The Üç Kız Kardeş series, which is on the screen for two seasons, brings together famous names and is very popular with its story, will be good for the young actor with the character of Kartal.

Gökberk Demirci fans are already wondering about the effectiveness of the Kartal character in the story. The love between Somer, played by Berker Güven, and Türkan, played by Özgü Kaya, ends in the series.

This time, the character of Kartal appears in front of Türkan. Kartal will mark the third season of the series and the audience will have the opportunity to see Gökberk Demirci on the screen much more effectively next season.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *