After Hercai, Akın Akınözü and Ebru Şahin’s TV series do not hold up!

Hercai series, which lasted for 3 seasons, had such a big explosion that thanks to this project, Akın Akınözü and Ebru Şahin showed a very impressive career debut. The fact that the series reached a large fan base not only in Turkey but also abroad increased its success exponentially.

Today, the two actors have millions of fans, and details about their every move, the projects they are involved in or their lives are very curious. Not only are the fans in our country, but the two actors have a wide following abroad as well, and they follow their lives and projects with enthusiasm.

However, after the Hercai series, the problems of the projects in which both actors are involved do not end. It is obvious that they could not put much on the popularity achieved during the period in the Hercai series.

Akın Akınözü played the leading role in the TV series Kaderimin Oyunu (My Destiny Game) last season. Again, there was great interest from abroad, but the series did not get very good results in the ratings. This season, the famous actor took part in the TV8 screen with the TV series Tuzak (Trap). However, this project of Akın Akınözü will also make its final in the 26th episode and it did not find a very strong audience support.

Similarly, for Ebru Şahin, the series of Destan (Epic) started well but could not reach the desired point, so even the second season was left behind as an undesirable project. Destan was a good project, and being selected as the best drama at the Seoul Drama Awards was also a success story. However, it could not bring Ebru Şahin a great career success as much as the Hercai series.

Similarly, Ebru Şahin is on the screen with the Yüz Yıllık Mucize (One Hundred Years of Miracle) series this season. However, it is evident with the ratings that this project did not deliver what was expected. Even in the social media environment, although Ebru Şahin’s fans put a lot of pressure, there is not a very strong series interaction.

In conclusion; Both actors, who had a great career boom with the Hercai TV series project, are still reaping the fruits of the success of this project, but they haven’t been able to put projects on the same scale.

Related Posts

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Po shkrihet krejt, Kaderi publikon momente me Lumbardhin nga pushimet

Çifti i njohur Kaderi dhe Lumbardhi pas një periudhe të ngarkuar me punë kanë vendosur ti kalojnë disa ditë pushimi. Çifti kanë zgjedhur Spanjenë saktësisht Palma de…

Martohet mbesa e Remzie Osmanit, këngëtarja publikon pamjet nga dasma madhështore

Këngëtarja Remzie Osmani është një nga këngëtaret më të dashura. Ajo së fundmi ka bërë të ditur se ka martuar mbesën e saj. Përmes disa pamjeve në…

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu ka humbur nënën e saj. Lajmin e trishtë e ka ndarë vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instastory ku shkruan…

Meritoni i shkruan letër nga zemra Rikes, vjen reagimi i Ilnisës

Ilnisa ka reaguar përmes një postimi në Instagram, duke na treguar se nuk është xheloze, përkundrazi, është xheloze vetëm për ëndrrat që kanë banorët brenda “BBVA 3”….

Reja e Mihrije Brahes ndanë një moment të paharruar me vjehrrën

Mihrije Braha dhe reja e saj Tringa kanë një marrëdhënie të shkëlqyer. Këtë gjë ato e ilustrojnë shumë shpesh përmes postimeve që lëshojnë në rrjete sociale. Gjatë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *