Adelina Ismaili edhe me një tjetër mesazh indirekt Shefqet Krasniqit: Mos shiko kisha e xhamia, feja jonë është Shqiptaria

Këngëtarja e njohur, Adelina Ismaili i ka dhënë një përgjigje indirekte ndaj hoxhë Shefqet Krasniqit në Instagram.

Pasi pak ditë më parë i doli në mbrojtje këngëtares Shkurte Fejza, e cila u përmend nga hoxha në deklarata të tij, Adelina ka drejtuar përsëri një thumb nga Krasniqi.

Adelina ka shpërndarë një video nga kënga e saj “Skënderbe”, ku ka cituar vargjet e poetit kombëtar Pashko Vasa: “K’tu jemi Gjergj Kastrioti; Plisin nuk e ndryshon moti; Mos shiko kisha e xhamia; Feja jonë është Shqiptaria”.

Kjo video është rishpërndarë edhe nga vajza e Shkurte Fejzës, Gresa Behluli, duke lënë të kuptohet se ky postim është një kundërpërgjigjeje simbolike ndaj hoxhës.

FOTO

Related Posts

U përfol se nuk do realizohet filmi i Blerandos dhe Shqipes, kjo e fundit habit me reagimin

Gjatë qëndrimit të Blerandos dhe Shqipes në ‘Big Brother VIP Kosova’, është përfolur për realizimin e një filmi me rolin kryesor të Shqipes dhe Blerandos. Por pak…

Po shkrihet krejt, Kaderi publikon momente me Lumbardhin nga pushimet

Çifti i njohur Kaderi dhe Lumbardhi pas një periudhe të ngarkuar me punë kanë vendosur ti kalojnë disa ditë pushimi. Çifti kanë zgjedhur Spanjenë saktësisht Palma de…

Martohet mbesa e Remzie Osmanit, këngëtarja publikon pamjet nga dasma madhështore

Këngëtarja Remzie Osmani është një nga këngëtaret më të dashura. Ajo së fundmi ka bërë të ditur se ka martuar mbesën e saj. Përmes disa pamjeve në…

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur Rosela Gjylbegu ka humbur nënën e saj. Lajmin e trishtë e ka ndarë vetë këngëtarja me anë të një postimi në Instastory ku shkruan…

Meritoni i shkruan letër nga zemra Rikes, vjen reagimi i Ilnisës

Ilnisa ka reaguar përmes një postimi në Instagram, duke na treguar se nuk është xheloze, përkundrazi, është xheloze vetëm për ëndrrat që kanë banorët brenda “BBVA 3”….

Reja e Mihrije Brahes ndanë një moment të paharruar me vjehrrën

Mihrije Braha dhe reja e saj Tringa kanë një marrëdhënie të shkëlqyer. Këtë gjë ato e ilustrojnë shumë shpesh përmes postimeve që lëshojnë në rrjete sociale. Gjatë…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *