A very smart strategy from Demet Özdemir at the peak of her career!

The famous actress Demet Özdemir has been in the TV series market for many years and is dragging her millions of fans with her. Not only in our country, but also abroad, there is a great admiration for the famous actress. As a result of this, every job and every step taken by Demet Özdemir is carefully followed.

Nowadays, both the famous actor who plays the leading role in the TV series “Adım Farah” (My Name is Farah) and continues to take part in advertising and promotional activities.

Adopting a strategy that thinks about working and producing actively, the actress makes very realistic decisions about extending the state of being at the top of her career over a long period of time.

Demet Özdemir aims to work and produce, not vacation and rest. Demet Özdemir, who tells that she works every day for the preparations for the next day, does not have the thought of resting at this time.

The famous actress, on the question about how her life is going, said: “I don’t have much time. I go home and sleep. I cannot do anything different. I always have to organize the next day’s work. Well, I love my job very much. I love being efficient.”

Demet Özdemir, explaining that she did not have a planned life in such busy periods and that she was able to realize that she was hungry later, said, “We will definitely have a holiday, it is not very possible to live in a planned way in this process. I even realize that I am hungry much later. That’s why I can’t even plan this, I can’t plan anything,” she said, explaining how much of an agenda she actually has.

Demet Özdemir, explaining that she did not criticize anyone on this issue and that what needs to be done as a necessity of humanity was done when asked about the aid to the earthquake region, added that there should be no appreciation or criticism in such cases.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *