A surprise actress who shook the throne of Afra Saraçoğlu took over the agenda

Afra Saraçoğlu, who has been in the lead role in the TV series Yalı Çapkını (The Golden Boy) since the beginning of the season, had a tremendous impact on the TV series market. Especially on social media, what happened between Seyran and Ferit was frequently on the agenda and Afra Saraçoğlu seemed to be the best young female actor of this season.

However, that started to change a few weeks ago. The story of Kızılcık Şerbeti (Cranberry Sherbet), the rival of the Yalı Çapkını series, attracted female viewers at once. The experiences of the character Nursema caused the interest in the series to explode.

The name of Ceren Yalazoğlu, who has made a great debut with the character of Nursema in social media, in the press and in the world of TV series for the last 2 weeks, is on the agenda. The reason why the actress is so influential is the fact that there are hundreds of thousands of examples of the Nursema character described in the story in real life.

Nursema, who has become the voice of these young girls who grew up in conservative families and can continue their lives with the decisions of their parents, is also on the way to become a defender of women’s rights.

The fact that Nursema was married to a man she didn’t love, was subjected to violence on her wedding night and was pushed out of the window by her husband mobilized women. Because such incidents are so common in the society that the response of Nursema’s character has been tremendous.

In fact, women show interest in the character of Seyran in the Yalı Çapkını TV series. Because Seyran was also married to a rich boy whom she did not know and did not love before. In other words, the character of Seyran was not much different from Nursema.

Seyran’s relationship with Ferit first started as an obligation, and then it moves towards love by being influenced by each other.

However, the situation at Nursema is a lesson in itself. This character, who was exposed to the violence of her husband İbrahim and who thinks that her whole family did this evil to her, and which has hundreds of thousands of equivalents in real life, also helped the series to achieve the first ratings.

As a result, since the beginning of the season, everyone was talking about Afra Saraçoğlu over what happened to the character of Seyran.

Nowadays, Ceren Yalazoğlu, through the character of Nursema, has managed to become the most talked about serial actress both on social media and in the press.

Related Posts

Ndalimi i transmetimit të BBVK, Alaudin Hamiti tregon çka ndodhi

Ditën e sotme po komentohet jashtëzakonisht shumë lidhur me situatën e fundit në “BBVK”, ku po thuhet se transmetimi është ndërprerë për disa orë. Lidhur me këtë…

Rita dhe Fidani befasojnë me veprimin ‘midis’ New York-ut

Çifti shumë i dashur për publikun Fidani dhe Rita janë tejet aktiv në skenën e muzikës. Çifti kanë publikuar një video ku kanë treguar se do të…

Nuk do ta besoni se çfarë lidhje familjare ka Ryva Kajtazi me ketë banor të BBVK-së

Ryva Kajtazi është një ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë. Ajo e ka provuar veten edhe në aktrim dhe duket se është shumë e zonja….

Nuk besoi në dashurinë e saj me Luizin, Olta Gixhari pyetet nëse e ka uruar Kiarën për shtatzëninë

Ish-banorët e Big Brother VIP Albania 2, Luiz Ejlli dhe Kiara Tito, do të bëhen prindër për herë të parë. Ata konfirmuan lajmin me anë të një…

35 vjet dallim në moshë, kush është nëna e kush e bija?

Ish – missi Kosova, Afërdita Paqarada, është një nga personazhet më të komentuara të estradës. Me elegancën e saj ajo merë gjithnjë vëmendje ku tregon stilin e…

“Pak respekt për veten” Fatma ka dy fjalë për një nga banoret e BBVK

Fatma ka reaguar për një nga banoret e BBVK, bëhet fjalë për Santianë. Santiana është sqaruar ditën e sotme me Bucit për ngacmimin që ai i bëri….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *