A striking self-criticism from Eylül Lize Kandemir, the Yasmin of the TV series Kardeşlerim!

Eylül Lize Kandemir is one of the young names in the series project of Kardeşlerim (For My Family). Like many young actors in the series, Eylül is also one of the names that shine on the screen.

The young people of the series became famous one after another. Social media has doubled the popularity of the actors as a very effective medium in this regard.

Many viewers will remember Eylül Lize Kandemir from the character of Filiz in the TV series Zemheri, which was broadcast in 2020. Some viewers may also know her as Janset in Elbet Bir Gün, or Ferda in Ah Nerede. However, it would not be wrong to say that a very large fan base knows her in the project of Kardeşlerim.

Yasmin, who is the daughter of Ahmet and Şevval in the story, is also the sister of Ömer and Sarp. We can say that the character of Yasmin is not liked very much by the fans of the series, who are passionately attached to the love of Asiye and Doruk because of her liking for Doruk.

Eylül Lize Kandemir, speaking to the “Dizi TV” program, also made a self-criticism by stating that she is a self-confident person and sometimes makes idiots.

The actress says: “I’m at peace with myself. Of course, people can criticize themselves from time to time. When do I criticize myself the most? I don’t know if it’s right to put it like that, but I’m angry at my stupidity.”

Explaining that what she does every day is skin care and she never neglects it, the actress stated that she constantly washes her face and uses creams, and that doing skin care makes her feel very comfortable.

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *