A e dini se Elifi është e martuar më këtë aktor të cilin e njohim të gjithë (Foto)

Seray Kaya ka lindur më 4 shkurt 1991 në Stamboll, Turqi.

Ajo studioi aktrim në Qendrën Kulturore Sadri Alisik dhe mori mësime aktrimi nga Ismet Üsttekin për dy vjet.

Seray Kaya ka punuar si grimere për 7 vite, para se të bëhej aktore dhe dëshiron të hapë një sallon bukurie.

Ajo bëri debutimin e saj televiziv në vitin 2012 në serialin Huzur Sokagi.

Në vitin 2014 ajo luajti në serialin Kocamin Aile. Më pas, në vitin 2015, ajo luajti për një kohë të shkurtër në serialin Evli ve Angry.

Në vitin 2016 ajo luajti në serialin romantik-komedik Gülümse Yeter.

Seray është duke luajtur rolin e Elif në serialin Vajza ime e Vogël.

Related Posts

Një mashkull i gjatë dhe i bukur ky është burri i vërtetë i Meltemit në jetën reale! (FOTO)

Çdo serial ka nevojë për një zuzar. Per mendimin tim personazhi me i keq i ketij seriali eshte Meltem. Aktorja që portretizon me sukses personazhin që na…

Shkulni flokët, kjo është pasuria marramendëse e Luiz Ejllit

Këngëtari Luiz Ejlli vazhdon të jetë personazhi më i komentuar në rrjet, megjithëse ka kaluar mbi një vit nga eksperienca e tij në “Big Brother VIP Albania”,…

Albion Rexhaj vjen me super projektin e ri ‘Dream’, vërshohet rrjeti me pëlqime

Artisti i mirënjohur e i ri në moshë, Albion Rexhaj mbrëmë ka publikuar video projektin e tij më të ri muzikor të titulluar ‘Dream’, shkruan Billbordi.net Ky…

Pas ndarjes nga Xhensila Myrtezaj, Bes Kallaku në një lidhje të re? Kush është vajza që nuk i ndahet këngëtarit

Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku, disa muaj më parë i dha fund martesës me Xhensila Myrtezaj, nga e cila çifti ndajnë 2 fëmijë së bashku,…

Nga Olsi tek Visjani, ja kush janë ‘Vip’-at që dolën kundër fitores së Egla Cenos

Fitorja e Egla Cenos nuk u prit dhe aq mirë nga të afërmit dhe mbështetësit e finalistëve të tjerë. Kështu, pasi Egla u shpall fituese, në rrjet…

Rrëmbeu çmimin e madh të BBV, reagon për herë të parë Egla Ceno, ja kujt ia dedikon fitoren

Fituesja e Big Brother VIP 3, Egla Ceno, ka folur për herë të parë pasi rrëmbeu çmimin e madh në një përballje ‘kokë më kokë’ me Juljan…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *