A do i mbledhin vezët, do mjelin lopët? Ja çfarë pritet të ndodh në Ferma VIP që nis sonte!

Sot në ekranin e Vizion Plus nis Ferma Vip një program reality show që ka marrë vëmendjen e publikut shqiptar ende pa nisur.

Lidhur me këtë spektakël madhështor që pritet të gozhdojë teleshikuesit para ekranit, folën sot në emisionin “7 pa 5” drejtori i prgramacionit të Vizion Plus, Fatos Risto dhe gazetarja Klodiana Agaj.

Drejtori i programacionit Fatos Risto tha se ky reality show do të jetë ndryshe nga formatet që kemi parë deri më tani në televizionet shqiptare.

Risto tha se konkurrentët VIP-a do të kenë disa nivele sfidash. Ata do të përballen me izolimin, sfidën fizike dhe ambientin shoqëror, pra sa lehtë do të ambientohen dhe do të familjarizohen me punët e Fermës.

“Një reality show shumë ndryshe nga ç’kemi parë deri tani. Ka disa nivele sfidash, niveli personal që izolohen, niveli fizik dhe ambienti shoqeror. Mendoj seky program i ka rrënjët të fshati, ajo thirrje e brendshme që kemi ne me natyrën si njerëz, pavarësisht klasësh shoqërore dhe ekonomisë. Një nga detyrat që ata mund të kenë do të ishte të bënin djath”, tha Fatos Risto.

Ndërkohë gazetarja e Vizion Plus, Klodiana Agaj, tha se interesi i publikut në rrjete sociale për konkurrentët që do të marrin pjesë të Ferma është i madh. Gazetarja zbuloi se lajmet për Fermën janë ndër më të klikuarat në web dhe se po ja kalojnë edhe politikës.

Cili do të jetë çmimi për fituesin e lojës dhe a do t’i shohim vip-at të mjelin lopë e të mbledhun vezë?

Drejtori i Programacionit, Fatos Risto tha se çmimi do të jetë monetar, ndërkaq ai nuk zbuloi shumën.

A do i mbledhin vezët, do mjelin lopët?

Fatos Risto: Mbase nuk do jenë të populluara debatet vonë natën, sepse do të zgjohen herët. Por është një format me shumë sfida, një detyrë e tyre mund të jetë të prodhojnë djath.

Cili është çmimi i madh?

Fatos Risto: Çmimi do të jetë monetar. Ata personazhe që janë aty e kanë një karrierë shumë të zhvilluar, patjetër që vijnë edhe të ardhurat monetare nga karriera e tyre. Por nuk mendoj se është te çështja monetare. Nuk është qëllimi thjesht për të fituar çmimin e madh, por një sfidë morale mes personazheve.

Cilat duhet të jenë veçoritë e fituesit?

Fatos Risto: Nuk mjafton të bësh vetëm detyrat e fermës, duhet të fitosh simpatinë dhe zemrat e atyre që të shohin.

FOTO

Related Posts

Albion Rexhaj sjell projektin e ri kushtuar dashurisë (VIDEO)

Këngëtari Albion Rexhaj brenda një kohe të shkurtër ka sjellë edhe videoprojektin e tij të dytë këtë sezon verore, një këngë me tinguj dashurie e titulluar ‘My…

A do ta prezantojë Big Brother Vip këtë edicion? Arbana Osmani i kthen përgjigjen e papritur ndjekësit

Largimi i Arbana Osmanit nga Big Brother Vip Albania vijon të jetë mjaft i komentuar në rrjetet sociale. Së fundmi ajo është pyetur sërish në instagram lidhur…

Një mashkull i gjatë dhe i bukur ky është burri i vërtetë i Meltemit në jetën reale! (FOTO)

Çdo serial ka nevojë për një zuzar. Per mendimin tim personazhi me i keq i ketij seriali eshte Meltem. Aktorja që portretizon me sukses personazhin që na…

Shkulni flokët, kjo është pasuria marramendëse e Luiz Ejllit

Këngëtari Luiz Ejlli vazhdon të jetë personazhi më i komentuar në rrjet, megjithëse ka kaluar mbi një vit nga eksperienca e tij në “Big Brother VIP Albania”,…

Albion Rexhaj vjen me super projektin e ri ‘Dream’, vërshohet rrjeti me pëlqime

Artisti i mirënjohur e i ri në moshë, Albion Rexhaj mbrëmë ka publikuar video projektin e tij më të ri muzikor të titulluar ‘Dream’, shkruan Billbordi.net Ky…

Pas ndarjes nga Xhensila Myrtezaj, Bes Kallaku në një lidhje të re? Kush është vajza që nuk i ndahet këngëtarit

Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku, disa muaj më parë i dha fund martesës me Xhensila Myrtezaj, nga e cila çifti ndajnë 2 fëmijë së bashku,…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *