A difficult test for Ebru Şahin and Birkan Sokullu! It’s decision time in the Yüz Yıllık Mucize series!

The first episode of the Yüz Yıllık Mucize (One Hundred Years of Miracles), which started broadcasting on Thursday evenings, met with the audience last week.

Considering the posts made by Ebru Şahin fans from all over the world, the idea that the series would make a very good debut came to the fore. However, the first episode ratings were lower than expected, and even Star TV officials were stunned by this situation.

It was remarkable that the duo of Birkan Sokullu and Ebru Şahin met in a somewhat fanstastic story. However, although this situation of attracting attention is widespread on social media, it did not find a response in the ratings.

It is expected to reach average ratings with the second episode of the series. In other words, it is calculated that much better rates can come from the first part. Of course, this is a big rating test.

So Thursday’s competition is pretty tough. In such a challenging environment, it is not so easy for Star TV’s Yüz Yıllık Mucize to achieve very good results.

A very tough exam will be given on behalf of Ebru Şahin and Birkan Sokullu on Thursday, March 30th. The fact that the series did not make a good debut in the second episode will be perceived as very negative.

A user’s message on social media also revealed how important the series is:

“Yüz Yıllık Mucize has been meeting the need for normative, national and social series in Turkish TV series for a long time. A series full of surreal historical and national values. The life story of a timeless national struggle hero.”

Related Posts

Këngëtarja Antigona Hoxha sjellë këngën ‘Bijat’ për festat e fundvitit

Këngëtarja Antigona Hoxha para disa ditësh ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar Bijat e cila është pjesë e xhirimeve festive të produksionit Ardi,…

Më në fund e konfirmojnë! Luizi dhe Kiara do të bëhen prindër, mes lotësh dhe emocionesh i këndojnë të bijës (Video)

Artisti dhe ish banori i Big Brother VIP ka publikuar këngën më të re “Frymë”, e cila i kushtohet të voglës që presin bashkë me partneren e…

Learta bën ndryshim në pamjen e saj, thjeshtë mahnitëse

Learta Jakupi është nusja më e famshmë në vendin tonë. Ajoështë reja e këngëtares së njohur të muzikës popullore, Shyhrete Behluli, transmeton OraInfo. Learta është shumë aktive…

Engjo zbulon befasinë e madhe, vjen sonte në mesnatë

Këngëtari i ri në moshë por i mbushur plot energji për muzikën, Engjo i cili jeton dhe vepron në Zvicër ka debutuar fortë në skenën e muzikës…

Përfshihet nga flakët lokali i Noizyt, dalin pamjet

Gjatë orëve të vona të mbrëmjës së djeshme, është përfshirë nga flakët lokali i reperit të njohur, Rigels Rajku (Noizy), në Durrës. Albeu ka siguruar pamjet nga…

Motrat Mustafa lajmërohen nga plazhi, habisin me veshjen e tyre

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Si në muzikë ashtu edhe në jetën private, ato janë shembull i femrave të përkryera. Pasi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *