News

Zbulohet ku jeton ish gruaja e Putinit, ja si Ludmilla shijon luksin dhe shmang sanksionet

Share on the social medias

Udhëton në të gjithë Evropën duke shmangur sanksionet dhe duke jetuar në luks. Kjo është jeta e re e Lyudmila Putinës, ish-gruas së Putinit, tashmë e martuar me Artur Otscheretny, 20 vjet më i ri.

KĂ«shtu raporton njĂ« investigim i gazetĂ«s gjermane Bild e cila citon hulumtimin e aktivistes dhe bashkĂ«punĂ«tores sĂ« disidentit rus Alexei Navealny, Maria Pevchikh. Aktivisti postoi nĂ« Twitter disa foto tĂ« vilave tĂ« bashkĂ«shortĂ«ve dhe disa ‘prova’ nĂ« lidhje me hetimin.

Ndër pronat që çifti zotëron, janë apartamente dhe vila milionerësh në Biarritz, Davos dhe Marbella. Të gjitha pasuritë do të ishin në emër të Otscheretny: kjo do të ishte, shpjegon Pevchikh, strategjia e përdorur nga çifti për të shmangur sanksionet.

Dyshimi Ă«shtĂ« se pronat nĂ« tĂ« vĂ«rtetĂ«, i pĂ«rkasin Lyudmila PutinĂ«s, e cila Ă«shtĂ« e futur nĂ« listĂ«n e personazheve tĂ« sanksionuar vetĂ«m nga MbretĂ«ria e Bashkuar. Gazeta gjermane qĂ« botoi hetimin raporton apelin e Pevchikh: “Ngrini menjĂ«herĂ« pronat e familjes Otscheretny dhe hetoni origjinĂ«n e parave.”

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.