Habit Tea Trifoni e Përputhen: Dua të rezervoj një vend në gomone e të iki për Angli

Ish-konkurrentja e Përputhen, Tea Trifoni është shumë aktive në rrjetet sociale, ku herë pas here realizon biseda me ndjekësit e saj. Së fundmi ajo iu ka rrëfyer ndjekësve se po mendon të largohet jashtë Shqipërisë. “Kam një mendje të rezervoj një vend në gomone e të iki për Angli”– shkruan ajo në Instastory, ku hapi …

Tea nuk po mund të harron Beartin, e kujton me këtë detaj

Tea Trifoni dhe Beart Rexhepi dikur ishin çifti më i komentuar i mediva online Kosovë dhe Shqipëri. Që të dy morën famë nga emisioni Përputhën, pasi të dy ishin ish konkurrent, shkruan InfoKosova. Lidhja e tyre nuk zgjati shumë, pas një pushimi në Turqi, dyshja u kthyen të ndarë. Ata fshin gjithçka që kishin të …

Më këtë foto Bearti do ta bëjë pishman Tea Trifonin që nuk është me të

Bearti dhe Tea ishin një çift i krijuar nga formati “Përputhën”. Edhe pse ata u lidhën jashtë programit, lidhja e tyre bëri bujë të madhe në media, shkruan InfoKosova. Megjithatë dashuria e madhe e cila u paraqit në rrjete sociale, përfundoj vetëm pak kohë më pas. Ata tashmë kanë ndarë rrugët dhe po e shijojnë …

Koha kur Tea Trifoni kishte trupin ‘modele’, por tani?

Tea Trifoni për momentin nuk është aktive në ndonje program televiziv. Bukuroshja u bë e njohur nga emisioni i dashurisë ‘Përputhen’ e sigurisht kulmi ishte gënjeshtra e madhe për lidhjen e saj me Andin, shkruan Billbordi.net Tea asokohe u dobësua shumë dhe në kohë të shpejt falë një ndërhyrje që bëri në një spital në …