“A t’jep nana n’katun”, Dua Lipa bĂ«n reagimin epik pas pyetjes live nĂ« “Sunny Hill” (VIDEO)

Dua Lipa ndodhet nĂ« KosovĂ« pĂ«r festivalin “Sunny Hill”. KĂ«ngĂ«tarja shqiptare me famĂ« botĂ«rore performoi natĂ«n e parĂ« tĂ« festivalit, ku dhuroi njĂ« performancĂ« tĂ« shkĂ«lqyer. NĂ« natĂ«n pasuese, kĂ«ngĂ«tarja ka qenĂ« duke ndjekur festivalin pranĂ« tĂ« tjerĂ«ve. Teksa po ndiqte kĂ«ngĂ«tarĂ«t, Dua Ă«shtĂ« pĂ«rballur me njĂ« situatĂ« tĂ« kĂ«ndshme. “A tĂ« jep nana nĂ« …

ÇfarĂ« ndodhi? KĂ«ngĂ«tari i njohur shqiptar akuzon babain e Dua LipĂ«s se ka urdhĂ«ruar arrestimin e tij

KĂ«ngĂ«tari Shemsi Krasniqi, i njohur si Shemi i grupit IlirĂ«t ka rrĂ«fyer se Ă«shtĂ« arrestuar nga Policia e KosovĂ«s, pasi ishte nisur pĂ«r tĂ« kĂ«nduar nĂ« festivalin “Sunny Hill”. Ai ka lĂ«shuar akuza nĂ« drejtim tĂ« babait tĂ« kĂ«ngĂ«tares, Dua Lipa. Sipas tij, Dukagjin Lipa ka urdhĂ«ruar qĂ« ai tĂ« arrestohet me qĂ«llim qĂ« tĂ« …

Shfrytëzon qëndrimin e saj në Kosovë, Mozzik i bën kërkesën publike Dua Lipës

Artistja shqiptare me famĂ« botĂ«rore, Dua Lipa, prej dy ditĂ«sh po qĂ«ndron nĂ« KosovĂ«, nĂ« kuadĂ«r tĂ« festivalit “Sunny Hill”, ylli me famĂ« botĂ«rore, elektrizoi skenĂ«n e festivalit nĂ« natĂ«n e parĂ« hapĂ«se, teksa mbrĂ«mĂ« sĂ« bashku me familjen ka shijuar si publik performancĂ«n e yllit latin, JBalvin. E ndĂ«rsa po qĂ«ndron nĂ« vendlindje, Gramoz …

Veshja e fundit e Dua Lipës bëri që gjithë sytë e njerëzve të ishin tek ajo, ja arsyeja

Dua Lipa po udhĂ«ton nĂ« tĂ« gjithĂ« botĂ«n pĂ«r turneun e saj ‘Future Nostalgia’ dhe veshjet e saj po bĂ«jnĂ« tĂ« gjitha xhiron e rrjetit, 26 vjeçarja arriti tĂ« komentohej shumĂ« edhe me veshjen e saj nĂ« koncertin e fundit, po flasim pĂ«r njĂ« ‘catsuit’ me shkĂ«lqim qĂ« i dhuroi asaj shumĂ« class dhe finesĂ«. …