News

Shpallja ‘non-grata’ e Berishës nga SHBA dhe Britania e Madhe, Evi Kokalari del me deklaratën e papritur dhe ka një paralajmërim

Share on the social medias

Aktivistja Evi Kokalari i ka dalë sërish në krah ish-kryeministrit Sali Berisha.

Sipas saj shpallja non-grata e Berishës edhe nga Britania e ka bërë situatën më bajate. Kokalari shkruan se gjithsesi beteja vazhdon.

Postimi i plotë:

“E kuptoni tashti se sa kot ishte “non-grata” e Berishes?

Kushdo qe kishte pak logjike te analizonte situaten, e kuptonte se thelbi i ketij desinjimi nuk ishte nje “koerrupsion” i mundshem i 10 vitete me pare. Thelbi ishte shkaterrimi i opozites ne favor te klauneve te George Soros. ‘Koerrupsioni” ishte alibija. Prandaj akoma presim prova, jo se ata qe i kerkuan ato se kane kuptuar qe prova s’ka. Ama fytyren e DASH-it te Bidenit, qe e kane arematosur per kundershtare sic kane bere me FBI dhe Departamentin e Drejtesise, e ekspozuan.

Kush kishte sy te shikonte dhe mendje te logjikonte, i doli Berishen ne krahe qe diten e pare. Te tjeret jane ata qe e lane Shqiperine ku eshte.

Tashti ajo letra e UK e beri situaten akoma me bajate, jo se nuk e kemi ditur se sa i implikuar eshte Soros me Tony Blair e disa te tjere ne UK….

Gjithsesi beteja vazhdon gjithandej !!”-shkruan Kokalari.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.