‘Muffins’ me miell misri ose miell kokosi

Ky desert mund të jetë mënyra e duhur për të shijuar pasditet në familje

Përbërësit:

1/4 filxhan miell kokosi (ose misri)
1/4 filxhan vaj kokosi, gjalpë
2 vezë, në temperaturë dhome
1 lugë salcë molle, ose
gjalpë e pastër molle
1 lugë mjaltë e papërpunuar
1/4 lugë sodë buke
1 lugë uthull molle

Udhëzime:

Ngrohni furrën në 350 gradë Celsius. Vendosni letrat për muffins.

Në një enë hidhni miellin dhe vajin e kokosit, pastaj shtoni vezët dhe përzieni deri sa të zbuten.

Pastaj shtohen përbërësit e tjerë dhe përzihen të gjithë së bashku.

Masa e fituar vendoset në letrat për muffins dhe piqen për 20 min.

Vendoseni një shkopth dhëmbësh në muffins dhe, nëse brumi nuk ngjitet kur ta largoni – atëherë janë pjekur mjaftueshëm.

Ju bëfshin mirë, – transmeton Telegrafi.

FOTO:

Leave a Reply

Your email address will not be published.