Magazine Showbizz

Martohet aktorja e njohur turke shumë e pëlqyer nga shqiptarët, ky është bashkëshorti (FOTO)

Share on the social medias

Është martuar aktorja turke Merve Bolugur, e cila u bë shumë e njohur në Shqipëri nga seriali “Kuzey Guney”, ku luante rolin e Zejnep dhe gjithashtu nga seriali “Sulltani i madhërishëm” në rolin e Sulltaneshës Nurbanu.

Merve, 35 vjeç u martua me DJ turk Mert Aydin.

Merve Bolugur postoi një foto në rrjete sociale krah Mert dhe shkroi: “Të thirra burri im dhe burri im u bëre Të dua shumë”.

Kjo është martesa e dytë për aktoren, e cila në vitin 2015 u martuar me këngëtarin Murat Dalkç dhe u divorcua dy vjet më vonë.

FOTO:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *