Kapriçot e motit nuk kanë fund, dita nis e kthjellët, por ja çfarë pritet të ndodhë në mesditë

Moti për ditën e sotme sipas MeteoAlb do jetë me kthjellime dhe vranësira të herë pas hareshme, ku më të theksuara kthjellimet do të jenë në zonat Jugore.

Sipas MeteoAlb në Veri të territorit vranësirat pësojnë zhvillim të përkohshme, duke sjell në këto zona momente më shira afatshkurtër.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në vlerat minimale por rriten në vlerat maksimale duke u luhatur nga 4°C deri në 24°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë por e fortë në det me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperëndimor duke sjell në det dallgëzim 5 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.