Leo Messi është sportisti më i paguar në planet: Për çfarë i shpenzon paratë

Ai ka fituar mbi njĂ« miliard nĂ« karrierĂ«n e tij. Sipas Forbes, Messi ka fituar 75 milionĂ« dollarĂ« nĂ« PSG vitin e fundit, mĂ« shumĂ« se çdo atlet tjetĂ«r nĂ« planet pĂ«r sa i pĂ«rket fitimeve sportive. VetĂ«m paga e tij nĂ« Paris Ă«shtĂ« 35 milionĂ« dollarĂ« nĂ« vit, qĂ« do tĂ« thotĂ« se ai …

Luiza Gega bëhet kampione evropiane në atletikë

Atletja shqiptare, Luiza Gega tashmĂ« Ă«shtĂ« kampione evropiane nĂ« 3.000 metra me pengesa. NĂ« eventin qĂ« po zhvillohet nĂ« Mynih tĂ« GjermanisĂ«, ajo dha kohĂ«n 9’11”31, nĂ« njĂ« garĂ« qĂ« e dominoi nga starti e deri nĂ« fund. NjĂ« rezultat i jashtĂ«zakonshĂ«m pĂ«r GegĂ«n dhe atletikĂ«n shqiptare, qĂ« ngjitet nĂ« majĂ«n e EvropĂ«s. Gega kurorĂ«zoi …

Florian Marku ka një kërkesë për tifozët shqiptarë: Merrni me vete flamurin kuq e zi në “Air Albania”

Florian Marku do tĂ« realizojĂ« njĂ« nga Ă«ndrrat e tij tĂ« fĂ«mijĂ«risĂ«, pasi do tĂ« zhvillojĂ« njĂ« nga pĂ«rballjet mĂ« tĂ« rĂ«ndĂ«sishme tĂ« tij nĂ« ShqipĂ«ri, nĂ« “Air Albania”. Bokesieri shqiptar, kampion bote nĂ« peshĂ«n “Welter” nĂ« kategorinĂ« IBF International po vijon me intensitet stĂ«rvitjen pĂ«r duelin e 25 gushtit nĂ« stadiumin “Air Albania”. Marku …

Messi mbështet Benzeman për të fituar Topin e Artë

Pak do tĂ« kishin parashikuar se Karim Benzema do t’i kalonte Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon nĂ« futbollin spanjoll, por francezi Ă«shtĂ« shfaqur si lojtari mĂ« i mirĂ« nĂ« SpanjĂ«. 34-vjeçari francez mund tĂ« jetĂ« nĂ« prag tĂ« sigurimit tĂ« njĂ« çmimi qĂ« pĂ«rdoret pĂ«r tĂ« diskutuar ekskluzivisht mes Messit dhe Ronaldos, tĂ« cilĂ«t kanĂ« …

“Ndrysho sjellje, ose të prishim kontratën”, Ronaldo në hall tek Man United

Cristiano Ronaldo u largua nga fusha nĂ« ndeshjen ndaj Brentford pa i dhĂ«nĂ« dorĂ«n trajnerit Erik ten Hag. Portugezi u shfaq i mĂ«rzitur, ndĂ«rkohĂ« qĂ« tani nga Anglia raportojnĂ« se te Manchester United po reflektojnĂ« nĂ« lidhje me lojtarin. Sky Sport shkruan se nĂ«se Ronaldo nuk ndryshon sjellje, atĂ«herĂ« Manchester United mund tĂ« vendosĂ« tĂ« …

Mbappe si fëmijë, mërzitet se nuk i pasuan dhe braktis aksionin (VIDEO)

Paris Saint-German e ka nisur sezonin e ri nĂ« mĂ«nyrĂ« fantastike, ku nĂ« dy ndeshje, kampionĂ«t e FrancĂ«s kanĂ« siguruar gjashtĂ« pikĂ« dhe kanĂ« shĂ«nuar 10 gola, ndĂ«rsa kanĂ« pĂ«suar vetĂ«m dy. Deri mĂ« tani reparti i goditjeve ka funksionuar shumĂ« mirĂ«, ku dyshja Neymar – Messi ka shkĂ«lqyer. Gjithashtu edhe Mbappe e gjeti rrugĂ«n …

Ronaldo i vetë ofrohet Milanit dhe Interit, klubet italiane e refuzojnë

Cristiano Ronaldo Ă«shtĂ« nĂ« hall tĂ« madh, pasi portugezi Ă«shtĂ« duke parĂ« pĂ«r njĂ« destinacion tĂ« ri qĂ« i ofron mundĂ«sinĂ« e tĂ« luajturit nĂ« Champions League, gjĂ« tĂ« cilĂ«n Manchester United nuk ia siguron dot. Pasi u vetofrua disa klubeve tĂ« mĂ«dha si Bayern Munich nĂ« Gjermani apo Atletico Madrid nĂ« SpanjĂ«, lojtari ka …

“Perandoria” miliardere e Robert Lewandowskit që askush nuk e njeh

Robert Lewandowski, ai qĂ« konsiderohet si njĂ« nga futbollistĂ«t mĂ« tĂ« mirĂ« nĂ« botĂ«, Ă«shtĂ« nĂ« qendĂ«r tĂ« projektit tĂ« ri tĂ« BarcelonĂ«s. Por, futbollisti polak nuk shkĂ«lqen vetĂ«m nĂ« fushĂ«, por edhe nĂ« botĂ«n e biznesit. Sipas revistĂ«s “Forbes”, tĂ« ardhurat e Lewas i kalojnĂ« 30 milionĂ« eurot nĂ« vit, falĂ« kontratĂ«s sĂ« tij …