TikTok mund të kontrollojë çdo gjë që keni në telefonin tuaj

TikTok është kritikuar prej kohësh dhe rrezikoi vitin e shkuar të ndalohej me ligj nga Shtetet e Bashkuara. Para se të hapni një llogari në platforma si Instagram ose TikTok, ju kërkohet gjithnjë të klikoni ‘pranoj’ ose ‘nuk pranoj’ në një dokument të gjatë (të cilin praktikisht askush nuk e lexon) që quhet ‘Termat e …

Hani gjithmonë një mollë para gjumit, arsyeja do t’ju çudisë

Nëse gjithmonë jeni trembur se nuk duhet të hani asgjë para se të flini, ne do t’ju tregojmë se molla është një nga frutat që ju mund ta konsumoni pa frikë para gjumit. Nuk do t’iu rëndojë në stomak, por do t’ju bëjë mirë. Molla ka përmbajtje të lartë vitaminash dhe mineralesh, antioksidantë, polifenole dhe …

Pse duhet t’i bëni gjithmonë një foto shporetit para se të niseni me pushime?

Nisja për pushime është për të gjithë ne një nga gjërat më të bukura dhe emocionuese të vitit. Por nga përgatitja dhe paketimi i valixhes, deri te sigurimi se do jeni në aeroport në kohë mund të jetë pak stresuese. Kjo është arsyeja pse nuk është për t’u habitur që mund të keni një moment …

Momenti kur prezantuesi i motit zbulon në transmetim live se ekrani ishte me prekje (VIDEO)

Sado që teknologjia të jetë gjithnjë në ndryshim, ajo ende mund të shfaqet në kohë mjaft të çuditshme, madje, me sa duket, në televizion direkt. Greg Dutra, një meteorolog në Çikago, po jepte parashikimin e mëngjesit kur mori një mësim befasues në pajisjet e studiove të transmetimit teknik. Ashtu si çdo ditë tjetër në punë, …

Po bën namin sherri mes dy fëmijëve të pasur në Mykonos: Unë shpenzoj më shumë se ti (VIDEO)

Ditët e fundit një video në Mykonos ka bërë xhiron e rrjetit. Dy fëmijë të pasur zihen për një tavolinë në një lokal plazhi. Në videon që qarkullon në Tik Tok, ata dëgjohen duke i thënë njëri-tjetrit se “unë shpenzoj më shumë se ju.” Portali grek Protothema shkruan se videoja numëron mbi 20.800 pëlqime. VIDEO:

Peshqirë të ashpër? Këto janë 3 gabimet që jeni duke bërë

A i varni peshqirët pas çdo përdorimi dhe i lani në fund të çdo jave? Ndaloje! Ka disa gabime që po bëni kur bëhet fjalë për mënyrën se si i trajtoni peshqirët e banjës. I gjeni më poshtë: I varni dy nga dy nga një grep Nëse e bëni këtë, thjesht ndaloni. Sidomos nëse janë …