World

News World

“Një njeri po fluturon”, pilotët lëshojnë alarmin, FBI vihet menjëherë në lëvizje! Çfarë dyshohet?

Disa pilotë që po ulnin avionët në aeroportin e Los Angelesit njoftuan të shqetësuar kullën e kontrollit pak ditë më parë duke thënë se në të njëjtën lartësi me ta ishte duke flutuar një njeri me “JetPack” në shpinë. Me të marrë këtë njoftim edhe kulla e kontrollit njoftoi pilotët e tjerë duke u thënë […]

Lexo me shume
News World

Për të pestin vit radhazi, ky shtet shpallet ‘vendi më i mirë në botë’. Publikohet sondazhi ndërkombëtar

Gjermania është cilësuar si vendi më i mirë në botë për të pestin vit radhazi sipas një sondazhi ndërkombëtar. Mbretëria e Bashkuar, nga e dyta, sot renditet në vendin e pestë, e kjo për shkak të rënies së reputacionit të saj global për mirëpritjen e njerëzve të huaj dhe mbrojtjen e mjedisit. Kanadaja, Japonia dhe […]

Lexo me shume
News World

Fenomen që ndodh një herë në 100 vjet! Stuhia e fuqishme pritet të “prekë” tokën! Ekspertët tregojnë detaje

Një shpërthim i madh diellor i rrezeve X ka ndodhur të enjtën duke shprëndarë në hapësirë grimca të ngarkuara diellore. Kjo ekstra energji diellore pritet të arrijë shumë shpejt edhe në tokë duke ndërvepruar me fushën magnetike të planetit tonë. Nga ky fenomen krijohen dritat veriore ose aurorat në Polin verior dhe jugor. Kjo stuhi […]

Lexo me shume
News World

The Best Photographs of Barack Obama’s Presidency – In Pictures

Curabitur cursus et ligula ut rhoncus. Phasellus consequat sapien eget consequat condimentum. Nullam tristique non neque vulputate commodo. Nulla eget dui fermentum, porta dolor sed, placerat lacus. Nunc at risus molestie, iaculis sapien in, dapibus ante. Praesent tellus ipsum, luctus vel orci eget, facilisis placerat enim. Suspendisse laoreet erat vel metus molestie luctus. Donec molestie […]

Lexo me shume
News Politics World

Man Arrested With Two Guns

Curabitur cursus et ligula ut rhoncus. Phasellus consequat sapien eget consequat condimentum. Nullam tristique non neque vulputate commodo. Nulla eget dui fermentum, porta dolor sed, placerat lacus. Nunc at risus molestie, iaculis sapien in, dapibus ante. Praesent tellus ipsum, luctus vel orci eget, facilisis placerat enim. Suspendisse laoreet erat vel metus molestie luctus. Donec molestie […]

Lexo me shume
News World

World Water Day: What To Know About The Water Crisis

Phasellus consequat sapien eget consequat condimentum. Nullam tristique non neque vulputate commodo. Nulla eget dui fermentum, porta dolor sed, placerat lacus. Nunc at risus molestie, iaculis sapien in, dapibus ante. Praesent tellus ipsum, luctus vel orci eget, facilisis placerat enim. Suspendisse laoreet erat vel metus molestie luctus. Donec molestie risus ac velit ornare elementum. Suspendisse […]

Lexo me shume
News Politics World

Who will win the presidency? Election Prediction

Curabitur cursus et ligula ut rhoncus. Phasellus consequat sapien eget consequat condimentum. Nullam tristique non neque vulputate commodo. Nulla eget dui fermentum, porta dolor sed, placerat lacus. Nunc at risus molestie, iaculis sapien in, dapibus ante. Praesent tellus ipsum, luctus vel orci eget, facilisis placerat enim. Suspendisse laoreet erat vel metus molestie luctus. Donec molestie […]

Lexo me shume
News Politics World

How Much Do Hurricanes Hurt the Economy?

Sed mollis sapien nec auctor porttitor. Morbi vestibulum libero id neque commodo lobortis. Duis quis sollicitudin mi, cursus fermentum ipsum. Suspendisse mollis tortor non volutpat pharetra. Curabitur mi felis, scelerisque sed massa ac, ornare tristique leo. Aenean eget est velit. Morbi urna nibh, posuere vel sollicitudin et, vulputate non lectus. Curabitur eu turpis quis arcu […]

Lexo me shume
News Politics World

Arround $120 Million Budget to Pay Security Costs for President’s Family

Sed egestas dui quis sodales finibus. Donec gravida, tellus nec vestibulum cursus, nisl mi condimentum tellus, malesuada aliquam lorem orci id est. Nunc odio arcu, vestibulum eu ligula ac, scelerisque sodales orci. Pellentesque nec ligula commodo, vulputate justo in, malesuada ex. Nunc odio arcu, vestibulum eu ligula ac, scelerisque sodales orci. Pellentesque nec ligula commodo, […]

Lexo me shume
Test 2
Design Politics World

Post With Featured Image

[dropcap]D[/dropcap]iam 1989 wisi quam lorem vestibulum nec nibh, sollicitudin volutpat at libero litora, non adipiscing. Nulla nunc porta lorem, nascetur pede massa mauris lectus lectus, in magnis, praesent turpis. Ut wisi luctus ullamcorper. Et ullamcorper sollicitudin elit odio consequat mauris, wisi velit tortor semper vel feugiat dui, ultricies lacus. Congue mattis luctus, quam orci mi […]

Lexo me shume