Albania

Albania News

I përmendën Lefter Kokën, Rama u kthehet gazetarëve: Mendohuni dy herë para se të pyesni

Kryeministri Edi Rama nĂ« njĂ« prononcim pĂ«r mediat nĂ« dalje tĂ« KryesisĂ« sĂ« Kuvendit kur Ă«shtĂ« pyetur pĂ«r ish-ministrin Lefter Koka, iu drejtua gazetarĂ«ve qĂ« tĂ« kenĂ« kujdes me citimet. Gazetar: A do kĂ«rkosh asistencĂ« me ish-ministrin Koka? Rama: MĂ« gjithĂ« respektin, pĂ«r kĂ«to pyetje bĂ«ni mirĂ« qĂ« tĂ« mendohuni dy herĂ« dhe mos imitoni […]

Lexo me shume
Albania News

Ndryshon moti! Temperaturat pranverore marrin fund, ja çfarë pritet nesër

Edhe pse nĂ« mes tĂ« muajit shkurt, kjo fundjavĂ« sjell temperatura pranverore, ku nĂ« orĂ«t e mesditĂ«s termometri do ngjitet deri nĂ« 19 gradĂ« celcius. Sipas sinoptikanĂ«ve tĂ« Meteoalb, dita e diel sjell vranĂ«sira tĂ« shpeshta nĂ« gjithĂ« vendin. NĂ« orĂ«t e pasdites e mbrĂ«mjes priten reshje tĂ« pakta e tĂ« izoluara shiu tha Hakil […]

Lexo me shume
Albania News

2 ditë pasi u la në detyrë, Meta: Mezi po pres përfundimin e mandatit të Presidentit

2 ditĂ« pasi Gjykata Kushtetuese vendosi qĂ« tĂ« mos e shkarkojĂ«, Presidenti Ilir Meta ka risjellĂ« sĂ«rish nĂ« vĂ«mendje deklaratat e bĂ«ra dje, ku tregoi se mezi pret 24 korrikun, datĂ« kur mbaron edhe mandati i tij si president. “Zoti dhe populli i 2 Marsit e ruajnĂ« dhe e mbrojnĂ« ShqipĂ«rinĂ«! Ndjenja e shqiptarĂ«ve pĂ«r […]

Lexo me shume
Albania News

TĂ«rmeti ‘shkund’ ShqipĂ«rinĂ«, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë prej 3.2 shkallësh është ndjerë sot në Shqipëri, në kufirin me Malin e Zi, saktësisht 11 kilometra në jug të qytetit të Plavës në Mal të Zi. Sipas ueb-faqes që bën regjistrimin në kohë reale të tërmeteve, dridhja e tokës ka ndodhur rreth orës 14:33 të ditës së sotme.

Lexo me shume
Albania News

Berisha tregon se çfarë fshihet pas vizitës së Ramës në SHBA

Ish-kryeministri Sali Berisha, nĂ« takimin me banorĂ«t e Katundit tĂ« Ri nĂ« DurrĂ«s ku dhe ka prezantuar dhe kandidatin pĂ«r DurrĂ«sin, ka komentuar dhe vizitĂ«n e Edi RamĂ«s nĂ« SHBA. NĂ« fjalĂ«n e tij, ai tha se Rama shkoi atje pĂ«r tĂ« lobuar AleksandĂ«r Vuçiç dhe jo pĂ«r interesat e qytetarĂ«ve shqiptarĂ«. “Ballkani i Hapur […]

Lexo me shume
Albania News

Alfred Cako i di të gjitha: Ju them unë kush e fiton Big Brother VIP

Konspiracionisti Alfred Cako ka treguar se cili do tĂ« fitojĂ« “Big Brother Vip” sipas tij. MĂ« saktĂ«, ai ka treguar nĂ« Top Channel se kĂ« sheh si emrat mĂ« pikantĂ« tĂ« kĂ«tij edicioni. Duket se ai nuk ndikohet aspak nga komentet nĂ« rrjetet sociale, sepse ka injoruar fansat e Donald Veshajt. Cako nuk ia pĂ«rmend […]

Lexo me shume
Albania News

ÇfarĂ« deklaroi Lulzim Basha para prokurorĂ«ve belg? Gazetari Qyno zbulon prapaskenat

Gazetari Elton Qyno ka folur pĂ«r hyrjen e dy makinave “Toyota” me para nĂ« portin e DurrĂ«sit dhe ardhjen e prokurorĂ«ve belgĂ« pĂ«r tĂ« marrĂ« nĂ« pyetje kryedemokratin Lulzim Basha. PĂ«r gazetarin Elton Qyno, frika pĂ«r itinerarinqĂ« qarkullonte automjeti, bĂ«ri qĂ« tĂ« mos kishte asnjĂ« lĂ«vizje. NĂ« kĂ«tĂ« linjĂ« tha se, shpresohej se nĂ« portin […]

Lexo me shume
Albania News

Berisha zbulon planin e kryeministrit Rama: Do të ketë në kontroll drejtësinë

Ish-Kryeministri Sali Berisha, nga Lushnja Ă«shtĂ« shprehur se vettingu Ă«shtĂ« pĂ«rdorur politikisht. NĂ« fjalĂ«n e tij ai tha se vettingu po pĂ«rdoret pĂ«r “gjah shtrigash” ndĂ«rsa shtoi se Edi Rama pĂ«rdori vettingun pĂ«r tĂ« futur nĂ« kontroll tĂ« plotĂ« drejtĂ«sinĂ«. “Vettingu u pĂ«rdor politikisht pĂ«r gjah shtrigash, nĂ« tĂ« gjitha rastet, i dokumentuar. 3 gjykatĂ«sit […]

Lexo me shume
Albania News

A do japë dorëheqjen Basha nëse humb 6 bashkitë? Ja si përgjigjet Salianji

Deputeti i PartisĂ« Demokratike, Ervin Salianji, Ă«shtĂ« pyetur nĂ«se Basha do japĂ« dorĂ«heqjen po humbi 6 bashkitĂ«. Deputeti demokrat tha se kjo Ă«shtĂ« njĂ« garĂ« pĂ«r kadidatĂ«t lokale dhe jo pĂ«r drejtuesit politikĂ«. “ËshtĂ« e rĂ«ndĂ«sishme tĂ« mos shpĂ«rdorohet asnjĂ« votĂ«. Jemi nĂ« fushatĂ« zgjedhore, dhe secili prej drejtuesve tĂ« partisĂ« duhet tĂ« bĂ«jĂ« çdo […]

Lexo me shume
Albania News

Rama jep lajmin e mirë, shihni se çfarë pritet të ndodhë në pranverë

Kryeministri Rama ka dhĂ«nĂ« njĂ« informacion tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m lidhur me UnazĂ«n e Madhe tĂ« TiranĂ«s. Rama njofton se brenda pranverĂ«s bĂ«het plotĂ«sisht e aksesueshme edhe pjesa e ish-sheshit “Shqiponja”. Postimi i RamĂ«s: “Unaza e Madhe e TiranĂ«s Brenda pranverĂ«s bĂ«het plotĂ«sisht e aksesueshme edhe pjesa e ish-sheshit “Shqiponja” Po punohet pĂ«r plotĂ«simin dhe rakordimin e […]

Lexo me shume