Bëni një model flokësh romantik në vetëm disa hapa dhe pa shkuar në parukeri (VIDEO)

Edhe nëse nuk jeni mësuar të rregulloni flokët, me këtë video do të mësoni se si të dukeni të përsosura në vetëm pak sekonda

Një nga mënyrat më të lehta dhe më të shpejta për të rregulluar pamjen e përgjithshme është të zgjidhni një model të mirë flokësh.

Ka shumë mënyra për të eksperimentuar me flokët, nga “të çrregullt” deri te bishti anash në gërshet. transmeton Telegrafi.

Parukierët rekomandojnë këtë truk të thjeshtë me ndihmën e të cilit ju merrni një pamje të përsosur në vetëm pak sekonda dhe tre llastikë.

Lidhni flokët në tre bishta në majë të kokës, më pas kaloni secilën përmes një brez llastiku.

Më pas bëni një kalim nëpër bishtin e parë dhe tërhiqni të dytin dhe më pas bëni të njëjtën gjë me të tretin.

Nxirrni pjesët e bishtit për t’u dhënë flokëve një pamje të çrregullt dhe ju jeni gati për të dalë.

Shikoni se si duket vetë-procedura në video:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hairstyles | Makeups (@hairtips.diy)

Leave a Reply

Your email address will not be published.