A e dini sa vjeç i mbushi sot Ilir Berani, burri i Gilit? (FOTO)

Ilir Berani është një ndër tekstshkruesit më të njohur të skenës muzikore shqiptare.

Çdo tekst i tij sidomos ato në balada kanë qenë të goditura në shenjë për publikun.

Padyshim, që tekste të bukura i ka dhuruar edhe gruas së tij, këngëtares Gili e cila po diskutohet më shumë se kurrë për këngët dhe paraqitjen e saj, shkruan “Kosovarja”.

Sot, Iliri feston ditëlindjen, gjë të cilen e ka treguar vetë përmes rrjeteve sociale.

Ai, ka mbushur 55 vjet jetë.

Ndryshe, çifti janë të së njejtës gjeneratë, madje kanë qenë shokë klase.

FOTO:

Leave a Reply

Your email address will not be published.